Joga sposobem na zdrowe ciało i umysł

Autor artykułu: Ewa Kowacz

Joga to holistyczna ścieżka samodoskonalenia, dająca nam zdrowie oraz wewnętrzny spokój. Badania potwierdzają pozytywny wpływ jogi na nasze ciało, umysł i emocje, o czym wiedzieli już starożytni jogini w III w. p.n.e.

Jakie korzyści daje nam praktyka jogi?

  • Zdrowe ciało

Joga zarówno wzmacnia ciało, jak i wpływa na jego elastyczność, uwalnia napięcia i daje nam lepsze samopoczucie psychiczne poprawiając nastrój.
Praktyka działa pozytywnie na postawę ciała, niweluje asymetrie, bóle kręgosłupa, migreny i bóle głowy, oddziałuje pozytywnie na wszystkie tkanki, dotlenia ciało, a tym samym pomaga utrzymać ciśnienie na właściwym poziomie, wzmacnia kości, zwiększa ruchomość w stawach, stymuluje układ hormonalny.
Pozycje jogi – asany mogą być praktykowane terapeutycznie, w przypadku różnych chorób mających podłoże fizyczne oraz psychiczne, mogą ją praktykować osoby w każdym wieku i przy różnych ograniczeniach. Ćwiczenia stymulują trawienie, usuwają toksyny z ciała, a to wszystko wpływa pozytywnie na naszą sylwetkę  oraz odmładzająco.

  • Redukcja stresu

Zbyt duża ilość stresu to duży problem dzisiejszych czasów, wpływa to na nasze zdrowie, emocje, szczęście i relacje. Joga daje nam narzędzia, dzięki którym możemy redukować stres w czasie ćwiczeń i na co dzień. Asany wyciszają układ nerwowy, czego efektem jest większa stabilność emocjonalna, równowaga psychiczna, łatwiejsze dystansowanie się od otoczenia, wydarzeń i niepokojących myśli. Dzięki technikom oddechowym stosowanym podczas zajęć uczymy się relaksować ciało i uspokajać umysł. Osoby ćwiczące łatwiej kontrolują reakcje impulsywne, agresje i szkodliwe nawyki.
Joga w najstarszym piśmie o tej praktyce – „Jogasutrach” R. Patańdźalego zdefiniowana jest następująco: „joga to opanowanie poruszeń umysłu”. Nie zawsze możemy wpłynąć na naszą rzeczywistość, to co się wydarza dookoła, jednak joga daje nam narzędzia do zachowania spokoju wewnętrznego.
Warto sięgnąć po jogę jako narzędzie do radzenia sobie z trudnościami życia codziennego, dolegliwościami ciała i umysłu. Niewątpliwe korzyści z jogi to polepszenie zdrowia i komfortu życia na wszystkich możliwych poziomach.

  • Grafik zajęć z jogi, które odbywają się w Nowej Zatoce:
    poniedziałki: 6.45 – 7.45 oraz 17.45 – 18.45
    wtorki i czwartki: 5.45 – 6.45

Zajęcia odbywają się w kameralnych, 10-osobowych grupach, przeznaczone są zarówno dla osób początkujących jak również mających już doświadczenie. Koszt pojedynczego wejścia to 35 zł.
Zapisy:
– przez FB @Joga nad Bałtykiem Kinga Stempkowska lub telefonicznie pod nr 601 459 699
ZAPRASZAMY!

Podobało się? Udostepnij

Planujesz uroczystość?

Jeśli planujesz zorganizować event skontaktuj się z nami. Z przyjemnością przygotujemy ofertę idealną dla Ciebie.

eventy@nowazatoka.com

Kontakt