Dlaczego warto i jak dobrze zorganizować świąteczne spotkanie firmowe?

Autor artykułu: Ewa Kowacz

„Naprawdę istnieje tylko jedna radość: obcowania z ludźmi.” – Antoine de Saint-Exupéry

Od zawsze grudzień, jako że jest ostatnim miesiącem w roku, ma szczególną rolę w życiu prywatnym jaki i zawodowym każdego z nas. Dokonujemy wtedy pierwszych podsumowań mijającego roku i wyznaczamy nowe cele oraz plany na kolejne 12 miesięcy.

W tym okresie wszyscy myślimy o czasie spędzonym z najbliższymi, wspólnej wigilijnej kolacji, ubieraniu choinki czy szykowaniu prezentów. Pod wieloma względami właśnie grudzień jest wyjątkowy i to w głównej mierze także przez Świata Bożego Narodzenia, kojarzone z rodziną radością i ciepłą atmosferą.

Magię świąt warto także przenieść na grunt naszej firmy z myślą o pracownikach, którzy ją tworzą. Dlaczego? Całe szczęście już coraz rzadziej Wigilia Firmowa uważana jest za niepotrzebny wydatek, coś co trzeba zrobić, bo tak wypada.

A tak naprawdę Wigilia Firmowa jest świetną okazją do spotkania z pracownikami i współpracownikami w niecodziennej i magicznej atmosferze, która na długo zostanie w pamięci. I szczerze przyznam, że warto ten potencjał wykorzystać – mimo tego, że organizacja tego typu wydarzenia to bez wątpienia nie lada wyzwanie.

5 powodów, dla których warto zorganizować Wigilię Firmową:

 • to okazja by spotkać się w gronie współpracowników w niecodziennej, magicznej atmosferze i powiedzieć „Dziękuję” za wspólny rok owocnej współpracy,
 • robiąc coś specjalnego dla swoich pracowników, sprawisz, że poczują się docenieni i odwdzięczą się większą motywacją, lojalnością i zaangażowaniem,
 • to także świetna okazja, by przekazać pracownikom ważne informacje, przyznać wyróżnienia i nagrody, przedstawić plany na nadchodzący rok,
 • można ją połączyć z imprezą integracją, warsztatami świątecznymi etc.
 • to przede wszystkim okazja by odejść od biurek i miejsc pracy i po prostu dobrze spędzić czas
  w gronie współpracowników, którzy są częścią Twojej firmy i pracują na jej sukces
  !

 O czym nie możemy zapomnieć, jeśli chcemy, aby nasz świąteczny event był magiczny i niezapomniany?

Zorganizowanie firmowego spotkania wigilijnego tylko wbrew pozorom jest zadaniem prostym. Tak jak w przypadku każdego innego eventu, trzeba zadbać o wiele rzeczy. Często również zdarza się, że w trakcie organizacji zaskakują nas najmniej oczekiwane szczegóły.

Po pierwsze należy pamiętać o jednej, bardzo istotnej rzeczy. To spotkanie jest organizowane dla pracowników. To oni tego dnia są najważniejsi i powinni czuć się swobodnie.
Dlatego warto zasięgnąć ich opinii w kwestii:

 • Gdzie? Wigilia w biurze czy poza?
 • Z kim? We własnym gronie czy z osobami towarzyszącymi?
 • W jakiej formie? Zasiadana, bankietowa, czy bardziej rozrywkowa?
 • W jakim stylu? Tradycyjna kolacja, obiad, impreza przebierana lub warsztaty świąteczne?

Coraz bardziej popularna staje się też wigilia firmowa z udziałem rodzin pracowników z dziećmi na czele i dodatkowymi atrakcjami dla nich?

Nie należy też zapominać o dość istotnej rzeczy: powinna to być „wigilia dla chętnych” – każdy chce mieć wybór i mimo, że to doskonała okazja do integracji nie można nikogo zmuszać do udziału w niej.  

Jeśli już zdecydujesz się na organizację spotkania poza biurem – wiedz, że na tę okoliczność lokale są bardzo oblegane i warto odpowiednio wcześniej zarezerwować miejsce.

A jak już mamy idealną przestrzeń i ustaloną datę spotkania to przed nami ostatnia prosta… zapraszamy Gości.

Jak zaprosić na Wigilię Firmową zgodnie z dobrymi praktykami?

Jeśli uczestnikami wydarzenia są tylko pracownicy firmy (sami lub z osobami towarzyszącymi), z powodzeniem wystarczy zaproszenie mailowe. Istotne jest, żeby o terminie planowanej imprezy poinformować wcześniej, tak aby każdy pracownik mógł wpisać ją nie tylko w pracowniczy, ale i rodzinny kalendarz.

Jeśli jednak miałby być to ważny klient czy kontrahent zaproszenie powinniśmy wysłać pocztą odpowiednio wcześniej. W obydwu przypadkach w treści zaproszenia należy wskazać do kiedy prosimy o potwierdzenie przybycia zaproszonej osoby.

Dobrze zorganizowana Wigilia Firmowa to przedsięwzięcie, które może bywać i kosztowne. Ale ten koszt się opłaci, bo to przede wszystkim inwestycja w ludzi, a co za tym idzie w przyszłość Twojej firmy. Zwrot z tej inwestycji przyjdzie szybciej niż się spodziewasz!

„Święta to nie stół i ozdoby, a ludzie z ich uśmiechami i ciepłymi spojrzeniami.
Ludzie są w święta najważniejsi.” – Sylwia Trojanowska, Wigilijna przystań

Sprawdź naszą ofertę biznesowych spotkań świątecznych!

Podobało się? Udostepnij

Planujesz uroczystość?

Jeśli planujesz zorganizować event skontaktuj się z nami. Z przyjemnością przygotujemy ofertę idealną dla Ciebie.

eventy@nowazatoka.com

Kontakt