Co zabrać ze sobą nad morze zimą?

Autor artykułu: Ewa Kowacz

Wybór rzeczy, które należy zabrać ze sobą jadąc nad morze latem jest mniej więcej oczywisty niemalże dla każdego z nas, ale jak spakować się na zimowy wyjazd nad Bałtyk? To jest już nieco bardziej skomplikowane.

Planując wyjazd nad morze zimą koniecznie zabierz ze sobą:

KURTKĘ PUCHOWA, CZAPKĘ, SZALIK, RĘKAWICZKI I TERMOS 
Zima kojarzy się przede wszystkim z niskimi temperaturami, dlatego też wybierając się nad morze o tej porze roku trzeba pamiętać o ciepłej, najlepiej puchowej kurtce, czapce, szaliku, rękawiczkach i innych ciepłych ubraniach. Wiatr nad morzem jest mroźny i bardziej odczuwalny, a żeby się ogrzać najlepiej mieć przy sobie termos z gorącą herbatą lub kawą, który utrzyma odpowiednią temperaturę przez dłuższy czas.

CIEPŁE BUTY DO CHODZENIA I KIJKI DO NORDIC WALKING
Ciepłe i wygodne buty z pewnością przydadzą się podczas długich spacerów wzdłuż morza, gdzie można zachwycać się pięknem przyrody i jednocześnie wyciszyć. Buty, które należy zabrać nad morze powinny być podobne do tych, które są przeznaczone do chodzenia po górach. Znacznie ułatwi to przyczepność i zagwarantuje komfort chodzenia. Aby bardziej zaktywizować wszystkie partie ciała podczas spaceru warto wziąć ze sobą kijki do nordic walking. Szybki marsz nie tylko odpowiednio kształtuje mięśnie, ale i pozwala spalić kalorie.
APARAT FOTOGRAFICZNY
Zima nad morzem potrafi być równie czarująca jak ta w górach. Niebo łączy się z linią wody tworząc niebieską otchłań, od której odbijają się promienie słońca. Mróz potrafi malować najróżniejsze kształty, a śnieg bez wątpienia dekoruje krajobraz. W takich momentach najlepiej mieć przy sobie aparat fotograficzny, który uwieczni widziane przez nas obrazy. Dla tych, co kochają przyrodę, zima to najlepszy czas na obserwację ptaków, przede wszystkim płochliwych mew, których o tej porze roku jest znacznie więcej niż latem, kiedy to plażę wypełniają turyści.
NIEZBĘDNIK
Planując podróż niezależnie od pogody należy zabrać ze sobą wystarczającą ilość ubrań oraz kosmetyczkę wypełnioną niezbędnymi kosmetykami i lekarstwami. Zimą dodatkowo przyda się odpowiedni krem z filtrem, by ochronić nasze policzki przed siarczystym mrozem. Jeżeli podczas wyjazdu będą towarzyszyły Ci dzieci koniecznie spakuj gry planszowe oraz sanki.
NO I PRZEDE WSZYSTKIM DOBRY HUMOR!
O tym nie można zapomnieć podczas każdego wyjazdu.
Podobało się? Udostepnij

Planujesz uroczystość?

Jeśli planujesz zorganizować event skontaktuj się z nami. Z przyjemnością przygotujemy ofertę idealną dla Ciebie.

eventy@nowazatoka.com

Kontakt